ایسنا/کردستان مسئول نمایندگی اداره استاندارد در شهرستان بانه از پلمب آسانسورهای غیر استاندارد در هتل های بانه با دستور دادستان این شهرستان خبر داد.

 آزاد رضایی امروز(21اردیبهشت) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به اینکه استاندارد آسانسورهای برقی و کششی اجباری بوده و فعالیت اینگونه آسانسورها بدون رعایت استانداردهای لازم و اخذ تاییدیه استاندارد، غیرقانونی است، طی هماهنگی های انجام شده با دادستان شهرستان بانه دستور پلمب کلیه آسانسورهای غیراستاندارد اماکن عمومی شهرستان صادر شد.

وی افزود: پس از اخطارهای مکرر مبنی بر لزوم استانداردسازی آسانسورها به هتل‌ها، پاساژها، مسکن‌های مهر و کلیه اماکن عمومی در سال‌های 97 و 98، متاسفانه تعدادی از مالکین توجهی به این اخطارها نکرده و لذا در جهت پیشگیری از بروز اتفاقات ناگوار و در راستای صیانت از سلامتی و جان مردم، آسانسور تعدادی از هتل های بانه طی گشت مشترک و با حضور نمایندگان فرمانداری، دادستانی، میراث فرهنگی، نظارت بر اماکن عمومی و استاندارد پلمب شدند.

قابل ذکر است این گشت‌های مشترک در روزهای آتی نیز ادامه داشته و آسانسورهای غیر استاندارد تا زمان استانداردسازی پلمب خواهند شد.